Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge asuman cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir asuman bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına cihet veren bir antraktç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı altında yapılır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri kabilinden şahsi bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında çın adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve gaye gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mekân tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Bugün da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim nazarıitibar göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya mevlit haritası yorumlamak, şahsiyet analizi eylemek, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin mevlit evveliyatına, saatine ve adına nazaran hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin nasıl bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz aşkın bilgi sahibi bulunmak istiyorsanız, birşu denli terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit evveliyatına nazaran belirlenir ve birşu denli kişiye nazaran şahsiyet ve gelecekteki olaylar için bilgi verebilir.

  2. Arslan ıtır: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Mevlit haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin birey yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden evetşfakat şekline işaret fiyat.

Burç yorumlaması için çok aşkın bilgi sahibi bulunmak sinein, astroloji terminolojisine aşina bulunmak önemlidir.

ıstılah Medlulı
Mevlit haritası Bir kişinin mevlit simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgi verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere işaret edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğdavranışimlere işaret edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse bile, çın bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, gelecek tahmini ve henüz katı çok süje için bilgi ita konusunda enikonu bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Leave a Comment

Seo Fiyatları https://backlinkindexer.name.tr/ https://kurumsalsosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://bebekgiyim.name.tr/ https://muhabir.name.tr/ https://sistemozellikleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma